• ,,Mały Książę"- przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. 7 a ★★★

          • Czy znacie historię Małego Księcia? To piękna opowieść o przyjaźni, miłości… i nie tylko… Uczniowie kl. 7 a poznali ją dokładnie na lekcjach języka polskiego. Postać głównego bohatera po raz kolejny zainspirowała siódmoklasistów oraz polonistkę (Marzenę Kruk-Młynarowicz) do przygotowania inscenizacji. Mały Książę wędrując po planetach pokazał świat dorosłych oczami dziecka. Następnie przybył na Ziemię, gdzie poznał ,,przyjaźni moc”. Wtedy też uświadomił sobie, co tak naprawdę czuje do Róży. W Małego Księcia wcielił się Michał Tworko, Różę zagrała Anna Gras, Lisa - Natalia Rogalska, Króla - Maria Ślusarz, Próżnego -Martina Cybul, Pijaka - Jakub Cencora, Bankiera - Martyna Koziej, Geografa - Kamila Lentowicz, Latarnika - Kinga Kornaga, narratora - Nikola Pietrusa.
            To było niezwykle emocjonujące wydarzenie!

          • Wycieczka kl. 7 b - 5.12.2023 r.

          • Uczniowie kl. 7 b wybrali się Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl pt. ,,Opowieść wigilijna". Odwiedzili również Podkarpackie Centrum Nauki w Jasionce. Był to dzień pełen atrakcji!

          • Turniej mikołajkowy - 2 grudnia br.

          • Turniej mikołajkowy w halowej piłce nożnej został rozegrany w dwóch grupach wiekowych. Do rozgrywek przystąpiło 11 drużyn.
            Klasyfikacja końcowa:
            Grupa młodsza: I miejsce - VI a, II miejsce- IV a, III miejsce -V c
            Grupa starsza: I miejsce -VIIb, II miejsce- VII c, III miejsce- VIII b
            Nagrody uczestnikom turnieju (puchary i dyplomy) wręczył dyrektor szkoły Piotr Salik.

          • DRZEWO DO SAMEGO NIEBA...

          • Pod koniec listopada uczniowie kl. 2 a przenieśli się w świat braci Lichockich i odkrywali uroki ich ukochanego drzewa.

            Drzewo było dla dzieci miejscem niezwykłym, miejscem przygód, drzwiami do świata fantazji, drogą do świata natury… Swoją koroną zdawało się sięgać nieba. Było jedynym drzewem w najbliższej okolicy i budziło wśród dzieci ogromną ciekawość. Dotarcie na jego wierzchołek wydawało się niemożliwe…chociaż…

            Razem z braćmi Lichockimiwspinaliśmy się na kolejne konary drzewa i sprawdzaliśmy, co możemy zobaczyć z coraz wyższych gałęzi. Zaglądaliśmy do niezwykle życzliwej pani Rachlińskiej, uwolniliśmy zaklętą w mieszkaniu Dorotę i podarowaliśmy jej Zezusia, odważyliśmy się porozmawiać z Pawłem, który był strasznie ważny, odkryliśmy tajemniczy ogród, znaleźliśmy bocianie gniazdo, o którym opowiadał nam dziadek Frączak, ale przede wszystkim stanęliśmy w obronie drzewa.

            Książka poruszyła naszą wyobraźnię, zachęciła nas do zabaw na świeżym powietrzu, pokazała jak ważne są przyjaźń i lojalność, empatia, a także, że walka o to, na czym najbardziej nam zależy, nigdy nie jest pozbawiona sensu, dlatego nigdy nie powinniśmy się poddawać.

            Podczas pracy z lekturą wykonaliśmy ilustracje przedstawiające drzewo. Każdy z nas wybrał fragment z książki, który wydawał mu się najważniejszy, a następnie spróbowaliśmy uzasadnić swój wybór.

            Oto nasze przemyślenia po przeczytaniu lektury.

            „To jest Szklana Góra.” Uważam, że dzieci na tym drzewie odkrywały cały świat. Kiedy były na samym szczycie, wydawało im się, że znajdują się na samym niebie.  Widziały obłoki, słyszały świergot ptaków. Gdy zeszły w dół, przez okna widziały sąsiadów, poznawały ich zwyczaje.

            „W ten sposób poznaliśmy Zezusia.” Uważam, że ten fragment lektury był najbardziej ciekawy i pouczający. Pomimo tego, że kotek nie był najpiękniejszy dzieci go pokochały.

            „Paweł chodzi do piątej klasy i ma nas za psi pazur, tylko dlatego, że my chodzimy do drugiej.” Moim zdaniem starszy kolega nie powinien traktować młodszych lekceważąco, mieć ich za nic i się z nich wyśmiewać.

            „Bardzo kochamy nasze drzewo. Bo co byśmy bez niego robili?” Według mnie to zdanie jest ważne, ponieważ dzieci uważają to miejsce za bezpieczne i jest ono dla nich formą rozrywki.

            „Wkrótce zamieszkają w wieżowcu jakieś dzieci i będą patrzeć z okien na wierzchołek naszego drzewa.” Uważam, że napisane zdanie mówi o zmianach, które dzieją się w przyrodzie. Powstają nowe osiedla i wielkie wieżowce, które niszczą przyrodę.

            „W jednej chwili otworzyły się wszystkie okna – i wszyscy lokatorzy przyłączyli się do tego, co później nazwaliśmy Wielką Bitwą o Drzewo.” Moim zdaniem, to dobrze, że mieszkańcy kamienicy wspólnie nie pozwolili ściąć drzewa, które stało się dla dzieci miejscem do zabaw.

            „Bardzo kochamy nasze drzewo.” Według mnie to zdanie jest najważniejsze, ponieważ to drzewo sprawiało, że dzieci były szczęśliwe.

            „-Nigdy wam tego nie zapomnę – powiedziała Dorota, jakby była prawdziwą zaklętą królewną.” Uważam to zdanie za najładniejsze, ponieważ bracia dali kotka Dorocie, żeby nie była sama.

            „Na nowych osiedlach dzieci mają huśtawki, karuzele i mnóstwo miejsca do biegania.” Według mnie dzieci powinny mieć podwórko z możliwością do zabawy.

            „W jednej chwili otworzyły się wszystkie okna – i wszyscy lokatorzy przyłączyli się do tego, co później nazwaliśmy Wielką Bitwą o Drzewo.” Uważam, że jest to najważniejsze zdanie, ponieważ drzewo zjednoczyło wszystkich mieszkańców kamienicy.

            „Czy chcecie pozbawić nasze dzieci jedynej radości, jedynej zieleni?!” Moim zdaniem drzewo było cudownym miejscem dla wszystkich dzieci, ponieważ nie mieli wiele rozrywek. Drzewo stało się miejscem ich dziecięcych zabaw.

            „To jest cudowne miejsce, z którego widać wszystko.” Uważam, że drzewo dla dzieci było bardzo ważne, ponieważ pozwalało im odkrywać świat i zobaczyć wszystko co jest dookoła.

            „Robotnicy zabrali piły i poszli.” Według mnie to zdanie jest najważniejsze, ponieważ mieszkańcy kamienicy stanęli w obronie drzewa i nie pozwolili robotnikom na jego ścięcie. Drzewo dla dzieci było miejscem pełnym przygód i wspomnień, dlatego bardzo się cieszę, że zostało uratowane.

          • ♥♥♥ Piękne inicjatywy Szkolnego Koła Caritas...♥♥♥

          • Szkole Koło Caritas (w ramach projektu ,,Szkoła wrażliwych serc”) zorganizowało kiermasz ciast. Zebrana kwota - 1240 zł trafi do fundacji Mary's Meals, która zajmuje się dożywianiem dzieci w szkołach.
            ................................................................................................................................................................
            Ponadto wolontariusze zachęcają, aby przyłączyć się do akcji ,,Paczuszka dla Maluszka”.
            Poprzez zakup słodyczy, żeli pod prysznic, szamponów możemy wspomóc podopiecznych Domu Dziecka w Nowej Grobli. Upominki składamy pod choinką (w holu szkoły). Szczegółowe informacje u opiekunów koła (Beata Bundyra, Agnieszka Kapel-Hakało).
            Sprawmy by wszyscy mieli radosne święta!

          • Zabawa andrzejkowa w naszej szkole

          • 29 listopada br. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Nie zabrakło wróżb, zabaw, tańców i słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale :)

          • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,,Jesienne inspiracje z ulubioną książką".

          • Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego ,,Jesienne inspiracje z ulubioną książką” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.  Komisja (Beata Bundyra, Monika Kaczor, Marzena Kruk-Młynarowicz) miała trudne zadanie, aby wśród wielu nadesłanych zdjęć nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

            Oto wyniki konkursu:
            I miejsce- Zuzanna Sopel (6 a), Jagoda Kowal (5 b), Klaudia Jarapud (6 a) 
            II miejsce- Lilianna Krupa (5 c), Filip Krupa (6 a), Antonina Probola (5a) 
            III miejsce- Maria Ślusarz (7 a), Filip Salik (5 a), Klaudia Mełech (5 a) 

            Wyróżnienia: Lena Tymczyszyn (6 a), Zuzanna Hass (4 b), Igor Krzemieniecki (4 b), Ireneusz Grzesik (6 a). 

            Gratulujemy Wszystkim! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. 
            Organizatorem konkursu była pani Marzena Kruk-Młynarowicz.  

             

          • ♥♥♥ W cudownym świecie baśni… ♥♥♥

          • Uczniowie kl. 4 b wzięli udział w projekcie klasowym ,,W cudownym świecie baśni”. Zadaniem czwartoklasistów było m.in. wykonanie zdjęcia pod hasłem ,,Ulubiona postać baśniowa” oraz udział  w przedstawieniach ,,Kot w butach”,  ,,Czerwony Kapturek” i ,,Kopciuszek”. Ponadto młodzi miłośnicy baśni zmierzyli się z zadaniami, które przygotowała dla nich nauczycielka: zabawy w skojarzenia, zagadki pantomimiczne, odgadywanie tytułów i bohaterów po przeczytanym fragmencie, rozwiązywanie rebusów i wiele innych atrakcji. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć! Nad realizacją projektu czuwała polonistka Marzena Kruk-Młynarowicz.

          • ,,Wiedźma Multimedia" w wykonaniu kl. 7 b

          • ,,Wiedźma Multimedia"- taki tytuł miało przedstawienie promujące czytelnictwo w naszej szkole. Klasę 7b przygotowywała pani Joanna Kopeć, przy współpracy z p. Różą Kopą, Moniką Kaczor oraz Piotrem Kaczorem. Było to przedstawienie, pokazujące, iż doskonale można połączyć współczesną technologię z czytaniem książek, a doza humoru i bajki sprawiła, że uczniowie oglądali i słuchali z zaciekawieniem

          • ♥♥♥ Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ♥♥♥

          • 21 listopada w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Samorząd Uczniowski przygotował Pudełko Życzliwości, do którego przez cały tydzień, uczniowie mogli wrzucać kartki z ,,miłym słowem" do wybranych kolegów i koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzisiaj życzliwe listy trafiły do adresatów 🙂, a w holu szkolnym pojawiły się pozytywne hasła, które można było wziąć i przekazać wybranej osobie oraz tablica z napisem ,,Życzliwość dodaje skrzydeł” przy której uczniowie mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

            W listopadzie tytuł ,,Życzliwego Ucznia” zdobyli:

            2 a - Magdalena Bassara
            2 b -
            Łukasz Antonik, Nikola Nowak, Karolina Obroślak
            2 c - Iga R
            ębisz i Fabian Stankiewicz
            3 a - Micha
            ł Furgała
            3 b - Zuzanna Przednowek
            4 a - Zuzanna Kudyba
            4 b- Zofia Pi
            ątek
            5a - Antonina Probola
            5 b - Franciszek Drozd, Piotr
            Żabczak
            5 c - Franciszek Kucharski
            6 a- Patryk Wa
            żny
            6 b - Szymon Hypiak
            6 c - Gabriel Mokrzycki
            7 a -
            Łukasz Madej
            7 b - Zuzanna Rusinek
            7 c - Aleksander
            Żdan
            8 a - Pawe
            ł Antoniów
            8 b- Patryk Obro
            ślak

          • Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej ♥♥♥

          • 17 listopada w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zorganizowano Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej. Szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek”, a uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów. Na długiej przerwie odbyła się parada wszystkich postaci, zakończona wspólnym zdjęciem i ogłoszenien wyników konkursu.

            Zwycięzcy konkursu:
            W kategorii klas I-III

            I miejsce - Anna Krzemieniecka z kl. Il c
            II miejsce - Marcel Nazarko z kl. I a
            III miejsce- Zuzanna Robacka z kl. IlI a

            Wyróżnienia - Hanna Lichacz z kl. III b, Amelia Klojzy z kl. Ill b

            W kategorii klasy IV-VIII

            I miejsce - Julia Puk z kl. V c
            II miejsce- Julia Granda z kl. VII b
            III miejsce - Hanna Kaczor z kl. VII b

            Wyróżnienia -Zuzanna Młodowiec z kl. VI c, Lena Felkel z kl. IV a, Dominika Pilipkiewicz z kl. VII b

            Gratulujemy!

          • Zajęcia profilaktyczne dla kl. VI-VIII

          • W dniach 16-17 listopada br. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VI-VIII, które poprowadzili pracownicy PSSE w Lubaczowie. Tematyka dotyczyła uzależnień od środków psychoaktywnych, e-papierosów itp.

          • ♥♥♥ Dzień Tolerancji w kl. VI b ♥♥♥

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada) był okazją do przeprowadzenia zajęć o tematyce ,,Można różnić się pozytywnie…”. Uczniowie kl. 6 b  wspólnie z wychowawczynią Marzeną Kruk-Młynarowicz omawiali na godzinach wychowawczych zagadnienia dotyczące szacunku, brali udział w ćwiczeniach mających na celu budowanie właściwych relacji międzyludzkich, a także oglądali filmy o odmienności, tolerancji. Nie zabrakło również ciekawych zabaw integrujących zespół klasowy oraz wspólnego tworzenia ,,drzewa tolerancji” i ,,pajęczej sieci zrozumienia”. Symboliczne znaczenie miał również strój szóstoklasistów - nasze ,,kolorowe ptaki” przez ten gest chciały pokazać, że świat ma wiele barw, każdy człowiek jest indywidualnością i wszystkim należy się szacunek niezależnie od wyznawanej religii, koloru skóry, zainteresowań, płci, pochodzenia itp. 

          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wystąpili w  montażu słowno – muzycznym, upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. O godzinie 11.11 cała społeczność ,,Jedynki" zaśpiewała hymn Polski. Swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowała kl. 3 a (dla klas I-III) oraz 5 b (dla kl. IV-VIII). Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości były panie: Ewa Bogusz, Jolanta Maciołek oraz panowie: Piotr Kaczor, Grzegorz Kowal.

          • ,,Balladyna"- przedstawienie

          • Klasa 7 a podsumowała pracę z lekturą ,,Balladyna”. Tytułowa bohaterka dramatu zainspirowała uczniów oraz nauczycielkę języka polskiego Marzenę Kruk-Młynarowicz do przygotowania inscenizacji z wybranych scen. W Balladynę wcieliła się Natalia Rogalska, Alinę- Martyna Koziej, Kirkora- Michał Tworko, Goplanę- Martyna Lewandowska, wdowę- Maria Ślusarz, Skierkę- Kamila Lentowicz, Chochlika- Kinga Kornaga. Siódmoklasiści wykazali się kreatywnością. Gratulujemy!

          • „Witajcie w naszej bajce…”

          • 30 października uczniowie klasy IV a pokazali swoją pomysłowość i talenty aktorskie w inscenizacji fragmentów „Akademii pana Kleksa”. Dzieci wykorzystały wykonane przez siebie lalki, pacynki, inne rekwizyty. Młodzi twórcy mogli odwołać się do wiedzy zdobytej podczas zajęć teatralnych w rzeszowskim Teatrze Maska, który odwiedzili na początku października podczas klasowej wycieczki. Pani Elżbieta Obirek pochwaliła swoich wychowanków za różnorodność form scenicznych i zaangażowanie w wykonanie zadania. Na koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce” – przebój filmowej wersji książki Jana Brzechwy. Wszystkich uczestników zajęć ogarnął radosny żywioł, a dzisiaj odbyła się lekcja kleksografii i nauka przędzenia liter.

          • ♥♥♥ Plebiscyt na ,,Życzliwego ucznia” ♥♥♥

          • W naszej szkole (w każdym miesiącu) przeprowadzamy głosowanie na życzliwego ucznia.

            W październiku tytuł ten zdobyli:

            4 a- Karol Tworko
            4 b- Zofia Piątek
            5 a- Klaudia Mełech
            5 b- Kacper Kornaga
            5 c-Liliana Krupa
            6 a-Zuzanna Sopel
            6 b- Szymon Hypiak
            6 c- Karolina Zając
            7 a- Martyna Lewandowska
            7 b- Hanna Kaczor
            7 c- Dominika Kurek
            8 a- Maciej Sawka
            8 b-Marcin Kukiełka

            Gratulujemy!