• Zabawa andrzejkowa w naszej szkole

          • 29 listopada br. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Nie zabrakło wróżb, zabaw, tańców i słodkiego poczęstunku. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale :)

          • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ,,Jesienne inspiracje z ulubioną książką".

          • Tegoroczna edycja konkursu fotograficznego ,,Jesienne inspiracje z ulubioną książką” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.  Komisja (Beata Bundyra, Monika Kaczor, Marzena Kruk-Młynarowicz) miała trudne zadanie, aby wśród wielu nadesłanych zdjęć nagrodzić i wyróżnić najlepszych.

            Oto wyniki konkursu:
            I miejsce- Zuzanna Sopel (6 a), Jagoda Kowal (5 b), Klaudia Jarapud (6 a) 
            II miejsce- Lilianna Krupa (5 c), Filip Krupa (6 a), Antonina Probola (5a) 
            III miejsce- Maria Ślusarz (7 a), Filip Salik (5 a), Klaudia Mełech (5 a) 

            Wyróżnienia: Lena Tymczyszyn (6 a), Zuzanna Hass (4 b), Igor Krzemieniecki (4 b), Ireneusz Grzesik (6 a). 

            Gratulujemy Wszystkim! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. 
            Organizatorem konkursu była pani Marzena Kruk-Młynarowicz.  

             

          • ♥♥♥ W cudownym świecie baśni… ♥♥♥

          • Uczniowie kl. 4 b wzięli udział w projekcie klasowym ,,W cudownym świecie baśni”. Zadaniem czwartoklasistów było m.in. wykonanie zdjęcia pod hasłem ,,Ulubiona postać baśniowa” oraz udział  w przedstawieniach ,,Kot w butach”,  ,,Czerwony Kapturek” i ,,Kopciuszek”. Ponadto młodzi miłośnicy baśni zmierzyli się z zadaniami, które przygotowała dla nich nauczycielka: zabawy w skojarzenia, zagadki pantomimiczne, odgadywanie tytułów i bohaterów po przeczytanym fragmencie, rozwiązywanie rebusów i wiele innych atrakcji. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć! Nad realizacją projektu czuwała polonistka Marzena Kruk-Młynarowicz.

          • ,,Wiedźma Multimedia" w wykonaniu kl. 7 b

          • ,,Wiedźma Multimedia"- taki tytuł miało przedstawienie promujące czytelnictwo w naszej szkole. Klasę 7b przygotowywała pani Joanna Kopeć, przy współpracy z p. Różą Kopą, Moniką Kaczor oraz Piotrem Kaczorem. Było to przedstawienie, pokazujące, iż doskonale można połączyć współczesną technologię z czytaniem książek, a doza humoru i bajki sprawiła, że uczniowie oglądali i słuchali z zaciekawieniem

          • ♥♥♥ Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień ♥♥♥

          • 21 listopada w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Cała społeczność szkolna swoją radość, entuzjazm postanowiła wyrazić poprzez żółte akcenty w ubiorze. Samorząd Uczniowski przygotował Pudełko Życzliwości, do którego przez cały tydzień, uczniowie mogli wrzucać kartki z ,,miłym słowem" do wybranych kolegów i koleżanek, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzisiaj życzliwe listy trafiły do adresatów 🙂, a w holu szkolnym pojawiły się pozytywne hasła, które można było wziąć i przekazać wybranej osobie oraz tablica z napisem ,,Życzliwość dodaje skrzydeł” przy której uczniowie mogli robić sobie pamiątkowe zdjęcia. Pamiętajmy, że każdy z nas potrzebuje szacunku, ciepła, akceptacji, miłego słowa, szczerego uśmiechu… Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra codziennie, nie tylko od święta.

            W listopadzie tytuł ,,Życzliwego Ucznia” zdobyli:

            2 a - Magdalena Bassara
            2 b -
            Łukasz Antonik, Nikola Nowak, Karolina Obroślak
            2 c - Iga R
            ębisz i Fabian Stankiewicz
            3 a - Micha
            ł Furgała
            3 b - Zuzanna Przednowek
            4 a - Zuzanna Kudyba
            4 b- Zofia Pi
            ątek
            5a - Antonina Probola
            5 b - Franciszek Drozd, Piotr
            Żabczak
            5 c - Franciszek Kucharski
            6 a- Patryk Wa
            żny
            6 b - Szymon Hypiak
            6 c - Gabriel Mokrzycki
            7 a -
            Łukasz Madej
            7 b - Zuzanna Rusinek
            7 c - Aleksander
            Żdan
            8 a - Pawe
            ł Antoniów
            8 b- Patryk Obro
            ślak

          • Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej ♥♥♥

          • 17 listopada w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole zorganizowano Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej. Szkoła stała się prawdziwą „krainą bajek”, a uczniowie zamienili się w bajkowych bohaterów. Na długiej przerwie odbyła się parada wszystkich postaci, zakończona wspólnym zdjęciem i ogłoszenien wyników konkursu.

            Zwycięzcy konkursu:
            W kategorii klas I-III

            I miejsce - Anna Krzemieniecka z kl. Il c
            II miejsce - Marcel Nazarko z kl. I a
            III miejsce- Zuzanna Robacka z kl. IlI a

            Wyróżnienia - Hanna Lichacz z kl. III b, Amelia Klojzy z kl. Ill b

            W kategorii klasy IV-VIII

            I miejsce - Julia Puk z kl. V c
            II miejsce- Julia Granda z kl. VII b
            III miejsce - Hanna Kaczor z kl. VII b

            Wyróżnienia -Zuzanna Młodowiec z kl. VI c, Lena Felkel z kl. IV a, Dominika Pilipkiewicz z kl. VII b

            Gratulujemy!

          • Zajęcia profilaktyczne dla kl. VI-VIII

          • W dniach 16-17 listopada br. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VI-VIII, które poprowadzili pracownicy PSSE w Lubaczowie. Tematyka dotyczyła uzależnień od środków psychoaktywnych, e-papierosów itp.

          • ♥♥♥ Dzień Tolerancji w kl. VI b ♥♥♥

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji (16 listopada) był okazją do przeprowadzenia zajęć o tematyce ,,Można różnić się pozytywnie…”. Uczniowie kl. 6 b  wspólnie z wychowawczynią Marzeną Kruk-Młynarowicz omawiali na godzinach wychowawczych zagadnienia dotyczące szacunku, brali udział w ćwiczeniach mających na celu budowanie właściwych relacji międzyludzkich, a także oglądali filmy o odmienności, tolerancji. Nie zabrakło również ciekawych zabaw integrujących zespół klasowy oraz wspólnego tworzenia ,,drzewa tolerancji” i ,,pajęczej sieci zrozumienia”. Symboliczne znaczenie miał również strój szóstoklasistów - nasze ,,kolorowe ptaki” przez ten gest chciały pokazać, że świat ma wiele barw, każdy człowiek jest indywidualnością i wszystkim należy się szacunek niezależnie od wyznawanej religii, koloru skóry, zainteresowań, płci, pochodzenia itp. 

          • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie wystąpili w  montażu słowno – muzycznym, upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. O godzinie 11.11 cała społeczność ,,Jedynki" zaśpiewała hymn Polski. Swoje umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowała kl. 3 a (dla klas I-III) oraz 5 b (dla kl. IV-VIII). Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie uroczystości były panie: Ewa Bogusz, Jolanta Maciołek oraz panowie: Piotr Kaczor, Grzegorz Kowal.

          • ,,Balladyna"- przedstawienie

          • Klasa 7 a podsumowała pracę z lekturą ,,Balladyna”. Tytułowa bohaterka dramatu zainspirowała uczniów oraz nauczycielkę języka polskiego Marzenę Kruk-Młynarowicz do przygotowania inscenizacji z wybranych scen. W Balladynę wcieliła się Natalia Rogalska, Alinę- Martyna Koziej, Kirkora- Michał Tworko, Goplanę- Martyna Lewandowska, wdowę- Maria Ślusarz, Skierkę- Kamila Lentowicz, Chochlika- Kinga Kornaga. Siódmoklasiści wykazali się kreatywnością. Gratulujemy!