• ♥♥♥ Podsumowanie akcji ,,Herbatka dla Seniora" ♥♥♥

*****************************************************************************

Serdeczne podziękowania składamy naszej społeczności szkolnej za piękne włączenie się w akcję, kolejny raz pokazaliśmy jak hojne i otwarte mamy serca. Ogromne podziękowania dla zuchów, które włączyły się w akcję przygotowując piękne kartki.

• Zuchy na podium...

• Reprezentacja Gromady Zuchowej ,,Odważne Jedyneczki” wzięła dziś udział w Powiatowo-Hufcowym Konkursie pod hasłem ,,Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok”, którego organizatorem była Komenda Hufca ZHP w Lubaczowie. Nasze zuchy zajęły II miejsce w winszowaniu noworocznym! Gratulujemy dzieciom oraz druhnie Jolancie Patałuch. Ponadto Hanna Lichacz zdobyła II miejsce w kategorii indywidualnej, a Wiktoria Buczek- wyróżnienie.

Gromadę reprezentowały: Hanna Lichacz, Milena Kasicka, Zuzanna Przednowek, Weronika Wiśniowska, Emilia Stachursk, Anna Tworko, Milena Wróbel, Liliana Probola, Malwina Pik, Iga Rębisz, Anna Krzemieniecka, Maja Kociołek, Wiktoria Buczek.

• Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki

• 24 stycznia odbyło się pasowanie pierwszoklasistów (I a i I b) na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci poznały regulamin biblioteki, zasady postępowania z wypożyczoną książką, rozwiązywały krzyżówki i oglądały teatrzyk kamishibai. Następnie uczniowie składali przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Gratulujemy wszystkim  i zapraszamy do biblioteki!

• Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantką (24.01.2024)

• Uczniowie SP nr 1 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z udziałem funkcjonariuszki policji KPP Lubaczów, st.sierż. Elzbietą Huber. Głównym tematem spotkania było bezpieczne zachowanie się podczas ferii zimowych. Funkcjonariuszka policji przekazała informacje na temat potencjalnych zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć uczniowie podczas różnych aktywności w czasie ferii zimowych.

Przed prelekcją funkcjonariuszki policji miało miejsce przedstawienie, pt. „Bezpieczne ferie zimowe” w wykonaniu uczniów klasy VI c, przygotowanych przez panią Katarzynę Milo.

• Spotkanie noworoczne harcerzy z podopiecznymi SOSW

• Harcerze z X DHW Wilki spotkali się w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubaczowie z podopiecznymi placówki. Celem była integracja i wspólna zabawa oraz przekazanie podarków świątecznych. Spotkanie było również okazją do nawiązania bliższych kontaktów i dobrej współpracy na przyszłość.

• ,,Czytam, bo lubię i tym się chlubię"

• ,,Czytam, bo lubię i tym się chlubię" - pod takim hasłem odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas V- VII. Mistrzem Czytania została Amelia Konopka z kl. 6 c, vicemistrzem - Zuzanna Młodowiec z kl. 6 c. Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Mełech - kl. 5 a oraz Michał Tworko- 7 a. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy pięknych przygód z książkami. Organizatorem konkursu były panie Joanna Kopeć i Rozalia Kopa. Dziękujemy również pani Marii Stachów- Mozol za udział w pracach jury.

• Projekt „Es weihnachtet!

• Projekt „Es weihnachtet! – Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia!” skierowany był do uczniów klas siódmych. W ramach projektu zaangażowani uczniowie zaprojektowali kartkę świąteczną, napisali życzenia bożonarodzeniowe oraz zredagowali krótki list o swojej klasie w języku niemieckim. Kartki z życzeniami oraz listy zostały przesłane do instytucji krajów niemieckiego obszaru językowego. Na adres naszej szkoły zostały przesłane życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne dla uczniów szkoły od Księcia Liechtensteinu oraz Prezydenta Austrii.

Koordynator projektu A. Sobolewska