• Konkurs Plastyczny Bezpieczne Wakacje 2022

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie prac plastycznych pod hasłem Bezpieczne wakacje 2022. Organizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, a współorganizatorem Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i miał na celu uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Dlatego tematyka prac konkursowych dotyczyła bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. Prace konkursowe (14), zostały złożone do 30 września 2022 do Koordynatora ds. bezpieczeństwa w SP nr 1, a następnie przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Dnia 14 października komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.
            Laureatką konkursu w kategorii wiekowej 10-12 lat została Vanessa Wróbel (I miejsce), laureatką konkursu w kategorii wiekowej 13-15 lat została Karolina Hass (II miejsce), w tej kategorii wiekowej została również wyróżniona praca Jakuba Radwana. Prace laureatów ze szczebla powiatowego wezmą udział w finale wojewódzkim, w którym jury konkursu wybierze najlepsze prace z województwa podkarpackiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
            W dniu 27 października funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie wręczyli laureatom nagrody.

• XXII Dzień Papieski

• W ramach obchodów XXII Dnia Papieskiego w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Karolu Wojtyle - Świętym Janie Pawle II i dokonaniach pontyfikatu.

W kategorii klas V zwyciężyła klasa V c, a w kategorii klas starszych klasa VII a. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorami były Jolanta Maciołek i Joanna Kucharska.

Za pomoc dziękujemy pani dyrektor Ewie Swatek, ks. Marcinowi Migasowi, Beacie Bundyrze, Halinie Zaniewicz, Piotrowi Kaczorowi i Grzegorzowi Kowalowi.

• Dzień Edukacji Narodowej 2022

• Za nami Dzień Edukacji Narodowej. Nie zabrakło życzeń i piosenek... Dyrektor pan Piotr Salik nagrodził również nauczycieli za ich pracę. W części artystycznej wystąpiła szkolna grupa teatralna ,,Echo". Młodzież zaprezentowała się w przedstawieniu kabaretowym pt. ,,Rozmowy  podczas przerwy". Imprezę poprowadziły uczennice kl. V b: W. Szydło i J. Mamczura. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli nauczyciele: Monika Kaczor, Marzena Kruk-Młynarowicz, Joanna Kucharska i Grzegorz Kowal.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Czwarte klasy sprawdzają, czy starsi koledzy, pracownicy i nauczyciele tabliczkę mnożenia znają”. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która pozwala starszym i młodszym doskonale się bawić, a zarazem rozwijać swoje umiejętności matematyczne.

Przygotowania rozpoczęliśmy już w połowie września i w początkowej fazie wszyscy uczniowie klas czwartych przystąpili do konkursu ze znajomości tabliczki mnożenia, a następnie „eksperci” pod czujnym okiem pani E.Gofryk i J.Patałuch sprawdzali wiedzę starszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Finał zabawy przypadł na 7 października 2022r. Dzisiaj wszyscy, którzy zdobyli tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA mogli stanąć do pamiątkowych zdjęć.

• Wycieczka klasy 3 b

• Klasa III b wraz z wychowawczynią udały się na wycieczkę na farmę dyniową, którą mieści się w Bacówka Radawa & SPA. Radości było co nie miara, dzieci karmiły zwierzęta, brały udział w warsztatach, zwiedzały farmę oraz zjadły przepyszny obiad. Zabaw i atrakcji było bardzo dużo, i każdy uczestnik znalazł dla siebie coś interesującego. Nad bezpiecznym transportem czuwał Pan Mariusz Hulak - za co bardzo dziękujemy.