• III Świąteczna Gala Talentów

• 26 stycznia br.  w Miejskim Domu Kultury odbyła się III Świąteczna Gala Talentów.

W kategorii recytacja nasi  uczniowie odnieśli sukcesy.
            I miejsce zajął Bartosz Bosak (kl. 8 c), II miejsce - Michał Pawlarczyk (kl. 8 a), III miejsce- Maja Saramaga (kl. 7 b). Uczniów przygotowały panie Marzena Kruk-Młynarowicz i Elżbieta Obirek.

W kategorii  piosenka:  III miejsce zajęła Izabela Otulak, w kat. prace plastyczne: III miejsce - Lena Szpyt (opiekun pani Maria Fircowicz-Kopa).

Pozostali uczniowie przygotowani przez nauczycieli naszej szkoły (p. Bożenę Strojną –Gorlach i Karolinę Kopę-Jonak) otrzymali wyróżnienia - zespół muzyczny z kl. 1 b: Aleksandra Sopel, Hanna Cepko, Antonina Samojednik, zespół muzyczny z kl. 1 c: Lilianna Probola, Malwina Pik, Julia Pachołek, recytatorka z kl. 3 b-Zofia Piątek.

Ponadto  uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Młodowiec, Amelia Konopka, Jakub Wojciechowski, Pola Łuczak, Oliwia Steczkiewicz, Kornelia Dutko, Jakub Kornaga, Karol Tworko, Lena Felkel, Jakub Radwan, Magdalena Zadworna, Mikołaj Potuczko  (przygotowani przez instruktorów MDK w Lubaczowie) odnieśli także sukcesy (w kategorii: recytacja, piosenka, taniec) zajmując wysokie miejsca. Szczegółowo opisane na stronie MDK Lubaczów https://www.mdklubaczow.pl/index.php?show=readmore&id=1085

Gratujemy Wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

• ,,Bezpieczne ferie" - spotkanie z funkcjonariuszami policji

• Uczniowie SP nr 1 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z udziałem funkcjonariuszy policji KPP Lubaczów, st. asp. Moniką Tymczyszyn-Pachołek, asp. szt. Waldemarem Pazowskim i asp. szt. Tomaszem Żukiem. Głównym tematem spotkania było bezpieczne zachowanie się podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze policji przekazali informacje na temat potencjalnych zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć uczniowie podczas różnych aktywności w czasie ferii zimowych. Wskazywali, jak uniknąć zagrożeń oraz jak postępować w sytuacjach potencjalnego zagrożenia.

Przed prelekcją funkcjonariuszy policji miało miejsce przedstawienie, pt. „Bezpieczne ferie zimowe” w wykonaniu uczniów z klasy III b, przygotowanych przez panią Marię Fircowicz-Kopę.

• Lekcja języka polskiego w kl. VIII c

• Uczniowie kl. 8 c podsumowali pracę z lekturą ,,Quo vadis".
            Zaprezentowali kilka najważniejszych scen z powieści.
            Młodzież wykazała się kreatywnością, zadbała o odpowiednie stroje, rekwizyty i scenariusz.
            W przedstawieniu wzięli udział: Bartosz Bosak, Aleksandra Janowska, Paulina Wójtowicz, Maria Dwulat, Bartosz Kopeć, Martyna Tymcio, Wiktoria Skiba, Izabela Brzeziak, Jakub Żurawel, Jakub Pytel, Paweł Furgała, Oliwia Konosow.

• Projekt z języka niemieckiego ,,Es weihnachtet!".

• W ramach projektu z języka niemieckiego pod nazwą „Es weihnachtet!” uczennice i uczniowie z klas VIII b i VIII c pracowali w grupach tworząc kartkę świąteczną, pisząc życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne oraz redagując list o swojej klasie w języku niemieckim. Kartki z życzeniami oraz listy zostały przesłane do instytucji krajów niemieckiego obszaru językowego. Na adres naszej szkoły zostały przesłane życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne dla uczniów szkoły od Księcia Liechtensteinu oraz Prezydenta Austrii.