26 czerwca 2026 roku wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2025/2026.
Był to dzień pełen wzruszeń, podsumowań i pożegnań- dzień, w którym zamknęliśmy kolejny rozdział szkolnej historii, by po wakacjach otworzyć następny... Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 8.30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Następnie społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, która na tę wyjątkową chwilę stała się miejscem wspomnień, podziękowań i serdecznych życzeń… Obecnych powitał dyrektor szkoły pan Piotr Salik oraz burmistrz pan Krzysztof Szpyt.
Ten dzień był czasem pożegnania uczniów klas ósmych. Wychowawcy: Jan Argasiński (8 a), Marzena Kruk-Młynarowicz (8 b) i Grzegorz Kołodziej (8 c) - skierowali do swoich podopiecznych słowa płynące prosto z serca, zamknięte w specjalnie napisanym na tę okazję wierszu. Siódmoklasiści także pożegnali starszych kolegów, dziękując im za tysiące szkolnych chwil i pozostawione wspomnienia. Z kolei ósmoklasiści podziękowali za osiem lat wspólnej drogi dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom… przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i złożyli uroczyste przyrzeczenie.
Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie naszych drogich koleżanek: Marii Fircowicz-Kopy, Ewy Bogusz oraz Rozalii Kopy, które zakończyły swoją wieloletnią zawodową podróż i przeszły na zasłużoną emeryturę. Przez lata były niczym ciche przewodniczki, pozostawiające w sercach uczniów i współpracowników ślady dobra, życzliwości i mądrości. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań ze strony dyrektora szkoły, burmistrza i zaproszonych gości. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie kl. II b wspólnie z opiekunem Eweliną Antoniów.
Naszym Drogim Emerytkom składamy wyrazy wdzięczności za lata współpracy naznaczone serdecznością, szlachetnością i oddaniem. Życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz czasu na realizację marzeń i pasji, które dotąd cierpliwie czekały na swoją kolej.
O dekorację zadbała Monika Kaczor, natomiast nad sprawnym przebiegiem części technicznej czuwali Piotr Kaczor i Grzegorz Kowal. Uroczystość poprowadzili: Magda Misztal i Grzegorz Kołodziej.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa .
Niech wakacje będą czasem odpoczynku, przygód i zbierania nowych sił. Życzymy wszystkim słonecznych dni, niezapomnianych chwil i bezpiecznego powrotu do szkoły
we wrześniu.