Aktualności

          • ♥️♥️♥️Zakończenie roku szkolnego 2025/2026, pożegnanie nauczycielek odchodzących na emeryturę i ósmoklasistów♥️♥️♥️

          • 26 czerwca 2026 roku wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2025/2026.
            Był to dzień pełen wzruszeń, podsumowań i pożegnań- dzień, w którym zamknęliśmy kolejny rozdział szkolnej historii, by po wakacjach otworzyć następny... Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą o godz. 8.30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Następnie społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej, która na tę wyjątkową chwilę stała się miejscem wspomnień, podziękowań i serdecznych życzeń… Obecnych powitał dyrektor szkoły pan Piotr Salik oraz burmistrz pan Krzysztof Szpyt.

            Ten dzień był czasem pożegnania uczniów klas ósmych. Wychowawcy: Jan Argasiński (8 a), Marzena Kruk-Młynarowicz (8 b) i Grzegorz Kołodziej (8 c) - skierowali do swoich podopiecznych słowa płynące prosto z serca, zamknięte w specjalnie napisanym na tę okazję wierszu. Siódmoklasiści także pożegnali starszych kolegów, dziękując im za tysiące szkolnych chwil i pozostawione wspomnienia. Z kolei ósmoklasiści podziękowali za osiem lat wspólnej drogi dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i uczniom… przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i złożyli uroczyste przyrzeczenie.

            Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie naszych drogich koleżanek: Marii Fircowicz-Kopy, Ewy Bogusz oraz Rozalii Kopy, które zakończyły swoją wieloletnią zawodową podróż i przeszły na zasłużoną emeryturę. Przez lata były niczym ciche przewodniczki, pozostawiające w sercach uczniów i współpracowników ślady dobra, życzliwości i mądrości. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań ze strony dyrektora szkoły, burmistrza i zaproszonych gości. Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie kl. II b wspólnie z opiekunem Eweliną Antoniów.

            Naszym Drogim Emerytkom składamy wyrazy wdzięczności za lata współpracy naznaczone serdecznością, szlachetnością i oddaniem. Życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz czasu na realizację marzeń i pasji, które dotąd cierpliwie czekały na swoją kolej.

            O dekorację zadbała Monika Kaczor, natomiast nad sprawnym przebiegiem części technicznej czuwali Piotr Kaczor i Grzegorz Kowal. Uroczystość poprowadzili: Magda Misztal i Grzegorz Kołodziej.
            Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa .

            Niech wakacje będą czasem odpoczynku, przygód i zbierania nowych sił. Życzymy wszystkim słonecznych dni, niezapomnianych chwil i bezpiecznego powrotu do szkoły
            we wrześniu.

          • 📖🌹 XIX Festiwal Nauki ,,Istota piękna czyli świat nauki, sztuki i przyrody..."🎭🦋

          • Za nami XIX Festiwal Nauki … wyjątkowe święto wiedzy, pasji, podczas którego szkolne talenty mogły zabłysnąć niczym gwiazdy na własnym firmamencie. Od wielu lat nad organizacją tego wydarzenia czuwa pedagog szkoły, Dorota Habało, która z zaangażowaniem i sercem pomaga odkrywać uczniowskie diamenty. Tegoroczna gala odbyła się 25 czerwca. Po oficjalnym powitaniu oraz przemówieniu dyrektora szkoły Piotra Salika nadszedł  moment, na który wszyscy czekali-prezentacja prymusów i wręczenie dyplomów. Była to chwila pełna zadumy, wzruszeń i zasłużonych braw. Gdy ucichły oficjalne słowa, scena zamieniła się w krainę wyobraźni...Uczniowie szkolnej grupy teatralnej „Echo” zaprosili publiczność do świata humoru i baśni, prezentując spektakl „Perfekcyjna Pani Domu, Śmieszek i siedmiu wspaniałych!”. Za przygotowanie aktorów oraz oprawę części artystycznej odpowiadała Marzena Kruk-Młynarowicz. Kolejnym ważnym momentem było wręczenie listów gratulacyjnych rodzicom uczniów. Dyrektor szkoły Piotr Salik i pedagog Dorota Habało podziękowali tym, którzy każdego dnia wspierają młodych ludzi w drodze po marzenia. Przewodnikami po festiwalowej krainie były przedstawicielki grupy teatralnej „Echo” –Julia Mamczura i Weronika Szydło, które z wdziękiem i swobodą prowadziły całe wydarzenie. O wyjątkową oprawę wizualną zadbały Jolanta Łabisz, Dorota Habało i Jolanta Patałuch, dzięki którym sala idealnie wpisała się w tegoroczny motyw przewodni. Festiwal rozpoczął się niczym lekki powiew przygody. Piosenkę „Kolorowy wiatr” wykonała Karolina Kopa-Jonak, wprowadzając wszystkich w nastrój pełen marzeń i odkryć. Na scenie wystąpiły także uczennice klasy 4 b: Hanna Cepko, Hanna Słotwińska, Aleksandra Sopel, Antonina Samojednik i Zofia Tarnawska, które zaśpiewały utwór „Tyle było dni...”. Muzyczne tło stworzył  Wojciech Hypiak (4 c), akompaniując na gitarze. Czwartoklasistów przygotował Piotr Kaczor, który czuwał nad sprawnym przebiegiem części technicznej (wspólnie z Grzegorzem Kowalem). Hasło tegorocznego Festiwalu Nauki „Istota piękna, czyli świat nauki, sztuki i przyrody”- przypomniało wszystkim, że piękno nie zawsze kryje się w rzeczach wielkich. Czasem mieszka w ciekawym pytaniu, odważnym marzeniu, dobrze wykonanej pracy czy talencie, który dopiero zaczyna rozkwitać. I właśnie takie piękno mogliśmy tego dnia podziwiać. Jak powiedział Antoine de Saint-Exupéry: „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Tego dnia mogliśmy zobaczyć właśnie to, co najważniejsze -zaangażowanie, pasję, pracowitość i radość młodych ludzi.
            Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i występującym. Niech ten festiwal będzie inspiracją do dalszego odkrywania świata, rozwijania talentów i sięgania po kolejne marzenia.
            ……………………………………………………………...............................................................................................

            Uczniowie biorący udział w części artystycznej (szkolna grupa teatralna ,,Echo”):

            krasnale- Zofia Piątek Anna Ważna, Inka Szczepanik, Hanna Dudzic, Gabriela Kłos (6 b), Kamila Hec (8 b), Michalina Głowacka (8 a),  8a: Klaudia Jarapud i Lena Tymczyszyn (narratorzy), Julia Czajkowska (Jan), Milena Pawlarczyk (ptaszek), 8  b:  Julia Mamczura (Śmieszek),  Maciej Grelak (macoch), Martyna Dec (lustro), Oliwia Kruk (Hubert), Weronika Szydło (Perfekcyjna Pani Domu).

          • 🎈Komers klas ósmych 💃🕺🎈

          • Są takie wieczory, które mijają szybko, ale pozostają w pamięci na bardzo długo... Taki właśnie był komers klas ósmych- pełen radości, śmiechu, wzruszeń i wspomnień... Uczniowie wspólnie z rodzicami, dyrekcją i wychowawcami  świętowali zakończenie ośmiu lat szkolnej przygody. Tego wieczoru nie liczyły się sprawdziany, kartkówki ani dzwonki. Liczyła się wspólna zabawa i chwile spędzone razem. Bal Ósmoklasistów rozpoczął się od przemówień, podziękowań… Następnie ósmoklasiści (przygotowani przez panią Monikę Kaczor) w jednym rytmie zatańczyli poloneza. Tego wieczoru o doskonałą atmosferę i muzykę zadbał DJ Wilu, który porwał wszystkich do tańca. Parkiet ani przez moment nie świecił pustkami. Nie zabrakło także zabaw i konkursów, które dostarczyły wielu emocji oraz niezliczonych powodów do śmiechu. Te najcenniejsze chwile i emocje, uwieczniła pani fotograf. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialni byli rodzice ósmoklasistów. Komers był czymś więcej niż tylko szkolną zabawą. Był spotkaniem ludzi, którzy przez osiem lat tworzyli wspólną historię. Historię pełną przyjaźni, sukcesów, wyzwań i marzeń. Choć ósmoklasiści  już wkrótce wyruszą własną drogą, wspomnienia z tego wieczoru pozostaną na zawsze, bo niektóre rozdziały się kończą, ale najpiękniejsze wspomnienia nigdy nie mają ostatniej strony. Zdjęcia wykonała pani fotograf Sylwia Lautenszleger.

          • 💓Spotkanie poświęcone Honorowemu Patronowi Szkoły – Przemysławowi Inglotowi💓

          • 15.06.2026 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu poświęconym Honorowemu Patronowi Szkoły – Przemysławowi Inglotowi. W pierwszej części głos zabrali dyrektor szkoły pan Piotr Salik oraz wicedyrektor pani Ewa Swatek, uczniowie wysłuchali fragmentów „Wspomnień” Przemysława Inglota opisujących najważniejsze okresy jego życia. W drugiej części młodzież obejrzała prezentację multimedialną ukazującą kulisy wyboru Patrona, które przybliżył pan Zenon Swatek oraz relację z pobytu rodziny Inglotów w Lubaczowie, podczas nadania Gimnazjum nr 1 imienia Przemysława Inglota. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali sondy o Patronie przeprowadzonej wśród ostatniego rocznika gimnazjalistów. Na koniec mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanym Quizie.

            Spotkanie było formą upamiętnienia Honorowego Patrona Szkoły i okazją do poszerzenia wiedzy o Przemysławie Inglocie. Osoba Patrona, jego życiowa postawa pozostaje nieustającą inspiracją dla młodego pokolenia.

            Korzystając z okazji pragniemy pozdrowić rodzinę Przemysława Inglota, a w szczególny sposób Panią Ewę Inglot.

          • VIII Ogólnopolski Konkurs ,,Wielka Liga Czytelnika"📚📖

          • W bieżącym roku szkolnym 2025/2026 konkurs obejmował realizację etapu pierwszego (szkolnego) - zdobywanie sprawności. Trwał od listopada do maja. Odbywał się w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8. Zadaniem uczniów było czytanie książek, rozwiązywanie testów i zdobywanie sprawności. Uczniowie, którzy zdobyli 8 sprawności zostali Mistrzami Szkoły.

            Dyplom Mistrza Szkoły w kategorii klas 1 - 3 zdobyli: Z. Czuryło, A. Pryma, Z. Grelak, M. Sopel, N. Szczepanik, B. Szczepanik, J. Samojednik, I. Koprowska, A. Zegarlicki, J. Wójtowicz, W. Bubelska, M. Bernacka, K. Stankiewicz, W. Buczek, L. Głuch, M. Mozol, A. Tworko, M. Furgała. W kategorii klas 4 -6: H. Broś, A. Samojednik, H. Słotwińska, H. Lichacz, Z. Przednowek. Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas 4-6 zdobyły: N. Huba i L. Felkel. Dyplom Uczestnika w kategorii klas 1-3 zdobyli: K. Duda, W. Kurek; w kategorii klas: 7-8 G. Górak.

            Zwycięzcom gratulujemy sukcesu. Koordynatorami Ogólnopolskiego Konkursu były panie: Rozalia Kopa i Joanna Kopeć.

          • Turniej Piłki Ręcznej w Przemyślu 🏅🏐

          • Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubaczowie 2 czerwca 2026r. uczestniczyła w Turnieju Piłki Ręcznej w Przemyślu. Reprezentanci naszej szkoły pod opieką trenera Wiktora Wisa już kolejny raz aktywnie rywalizowali z drużynami podkarpackich szkół podstawowych, które biorą udział w ogólnopolskim programie „Sport Wszystkich Dzieci – Gramy w Ręczną”. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Podkarpacki Związek Piłki Ręcznej.
            W ramach programu dzieci młodszych klas sprawdziły swoje możliwości i umiejętności z 10 drużynami z różnych szkół biorących udział w programie.
            W nagrodę, każdy z uczestników został uhonorowany pamiątkowym medalem, natomiast szkoła, za udział w Turnieju, otrzymała pamiątkowy dyplom.
            Dla dzieci była to przede wszystkim wspaniała przygoda.

          • Dzień Dziecka w naszej szkole....🎭👑🍦🎈🎂

          • W naszej szkole Dzień Dziecka obchodzony był bardzo uroczyście… Tego dnia korytarze zamieniły się w prawdziwe królewskie komnaty, a uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Wszystko za sprawą wyjątkowej akcji „Dzień w koronie”, do której z entuzjazmem przyłączyła się cała społeczność szkolna. Korony, diademy i tiary pojawiły się niemal wszędzie, dodając temu dniu blasku, magii i bajkowego klimatu. Były nie tylko ozdobą, ale także symbolem dziecięcej radości oraz wstępem do niezwykłej podróży w świat baśni… Największą niespodziankę przygotowali nauczyciele, którzy z ogromnym zaangażowaniem wystąpili w przedstawieniu pt. „Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat”. Publiczność mogła podziwiać bajkowych bohaterów w zupełnie nowej odsłonie, a nauczyciele pokazali, że potrafią nie tylko uczyć, ale także bawić, wzruszać i przenosić widzów do świata dziecięcych marzeń. W części artystycznej wzięli udział: baj/książę (ks.Paweł Dynaka), Piękniś/ zła siostra (Jolanta Patałuch), Filozof/ zła siostra (Jolanta Łabisz), Śnieżka (Agnieszka Hałucha), wróżka/dziewczyna (Karolina Kołodziej), Kopciuszek (Marzena Kruk-Młynarowicz), Calineczka (Dorota Habało), Maruda/ macocha (Katarzyna Milo), Czerwony Kapturek (Joanna Kopeć), Wesołek/babka/ Królowa Śniegu (Monika Kaczor), Pracuś/królowa (Edyta Kołodziej), Leniuszek/głos (Aneta Lichacz), wilk/księżniczka wędrowniczka (Jadwiga Stupak), narrator (Magda Misztal). Piosenki wykonał szkolny zespół w składzie: dyrektor Piotr Salik, Piotr Kaczor, Grzegorz Kowal, Jan Kaczor, Barbara Urban, Karolina Kopa-Jonak. Nad obsługą sprzętu czuwała Maria Stachów -Mozol. Ten dzień miał jednak jeszcze więcej magicznych momentów. Do nauczycieli na scenie dołączyły uczennice, które zachwyciły publiczność pełnymi energii układami tanecznymi. Jolanta Patałuch, Jolanta Łabisz oraz uczennice z klasy III: Liwia Grabowska i Lena Głuch wykonały taniec krasnoludków do piosenki Such A Happy Day, a grupa „Szalona Pippi” (Zuzanna Przednowek, Hanna Lichacz, Weronika Wiśniowska, Weronika Szmagara, Amelia Klojzy, Nikola Klus, Oliwia Luchowska, Lena Kozik, Paulina Pamuła, Zuzanna Robacka) porwała widzów żywiołowym występem pełnym kolorów i radości. Niezwykły klimat dopełnił występ Zofii Cencory, która wykonała piosenki „Kto jest dobry, a kto zły” oraz „Cud w szafie”, a choreografię do drugiej piosenki wykonały uczennice klasy 8 b: Julia Mamczura, Martyna Dec i Kamila Hec. Dzień Dziecka stał się prawdziwym świętem wspólnej zabawy, uśmiechu i integracji. Na dzieci czekały także dodatkowe atrakcje przygotowane przez rodziców w postaci lodów i dmuchańców. W organizację tego święta włączył się pan Marek Dyś, który zorganizował dla dzieci spotkanie z przedstawicielami Pogoni-Sokół Lubaczów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Ratownictwa Wodnego oraz spotkanie z panem Mateuszem Kubiszynem, absolwentem naszej szkoły. To był dzień pełen śmiechu, wzruszeń i dziecięcej beztroski – dzień, w którym nawet dorośli na chwilę wrócili do świata bajek. Nad przygotowaniem całego wydarzenia: scenariuszem, organizacją i dekoracjami, czuwały Jolanta Łabisz oraz Jolanta Patałuch, którym należą się szczególne słowa uznania za stworzenie tak wyjątkowej atmosfery. Serdecznie dziękujemy również wszystkim osobom, firmom oraz instytucjom, które wsparły organizację tego niezwykłego święta. Dzięki Państwa życzliwości, pomocy i ogromnemu zaangażowaniu udało się stworzyć dzieciom dzień pełen radości, magii i wspomnień, które na długo pozostaną w ich sercach.

          • l miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej 🥇

          • 30.05.2026 reprezentacja chłopców naszej szkoły odniosła sukces, zajmując l miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Piłce Nożnej. Zawodnicy przez cały turniej prezentowali wysoki poziom i ogromne zaangażowanie. Dzięki ambitnej grze i determinacji pokonali wszystkich rywali zdobywając tytuł mistrza powiatu.

            Dziękujemy za rywalizację wszystkim drużynom i naszym zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły.

          • Dzień Dziecka w SP 1 👑👑👑

          • Z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy już od rana,
            że korona u każdego będzie mile widziana!
            Niech 1 czerwca będzie dniem zabawy i radości,
            pełnym śmiechu, niespodzianek oraz dziecięcej beztroski!
            W tym dniu wspaniałym niech w naszej szkole radość króluje,
            a kto włoży koronę-wspólnie z nami  świętuje!👑
            Zapraszamy!

          • Nasi bezkonkurencyjni! ❤️🥇❤️

          • 22 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły: Lena Tymczyszyn (8 a), Michał Leja (7 a) oraz Zofia Piątek (6 b) stanęli do wyjątkowo wymagającego powiatowego konkursu „Potyczki Leśne”. Konkurs nie należał do łatwych- pytania wymagały ogromnej wiedzy o lesie, przyrodzie i ekologii, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

            Nasi reprezentanci poradzili sobie jednak znakomicie! Pokonali aż 10 drużyn z całego powiatu i zapisali piękną kartę w historii szkoły. Co więcej - po raz pierwszy od 8 lat to właśnie nasi uczniowie sięgnęli po zwycięstwo!

            Finał dostarczył wielkich emocji. Nasza drużyna wygrała zdecydowanie wynikiem 12:5, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. To był prawdziwy pokaz wiedzy, opanowania i świetnej współpracy.

            Serdecznie gratulujemy Lenie, Michałowi i Zofii ogromnego sukcesu oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!

            Do konkursu uczniów przygotowała pani Agnieszka Hałucha. 

          • „Majówka offline – książka zamiast telefonu” (konkurs fotograficzny) 📷📖 📷

          • 18 maja br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Majówka offline – książka zamiast telefonu”. Nadesłane prace były różnorodne, pomysłowe i  pokazały, że czas spędzony offline może być inspirujący. Oceny zdjęć dokonało jury w składzie: Marzena Kruk-Młynarowicz, Beata Bundyra, Monika Kaczor, Dorota Habało.
            I miejsce zajęli: Julia Trybuszek i Maciej Grelak, II miejsce: Aleksandra Sopel i Jan Radnik, III miejsce: Zuzanna Hass i Lena Szpyt. Wyróżnienia: Marcel Cich, Aleksandra Grzesik, Milena Pawlarczyk, Weronika Szydło, Anna Ważna, Jakub Kornaga, Hanna Cepko. Gratulujemy! Konkurs zorganizowała pani Marzena Kruk-Młynarowicz.

          • Szkolny konkurs recytatorski ,,Strofy o Polsce"🤍❤️

          • 18 maja 2026 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski ,,Strofy o Polsce". Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów. Utwory nawiązywały do zdarzeń z historii Polski oraz piękna ojczystej przyrody. Umiejętności recytatorskie, w dwóch kategoriach wiekowych, oceniało jury: panie Joanna Kopeć i Monika Kaczor.

            klasy V- VI:

            I miejsce zajęła Oliwia Czarny

            II miejsce Milena Kruk

            III miejsce Zuzanna Truchan

            Wyróżnienie otrzymał Karol Tworko

            klasy VII-VIII

            I miejsce zajęła Zuzanna Młodowiec

            II miejsce Amelia Konopka

            III miejsce Michał Żmurko

            Wyróżnienie otrzymała Kamila Łuczak

            Gratulujemy nagrodzonym, cieszymy się z udziału uczniów w konkursie. Zapraszamy za rok!

            Konkurs zorganizowały panie Joanna Kopeć i Elżbieta Obirek.

          • Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego ,,Mistrz Ortografii"📜✒️📃

          • 4 maja br. odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego. O tytuł Mistrza Ortografii ubiegało się trzydzieścioro troje uczniów.

            Zwycięzcami zostali:

            W kategorii klas V-VI:
            Mistrz Ortografii Zuzanna Hass kl. VI b, Wicemistrz: Lena Soliszewska z kl. VI a oraz Oliwia Czarny  kl. VI c

            W kategorii klas VII-VIII:
            Mistrz Ortografii Maciej Grelak kl. VIII b, Wicemistrz Gabriel Batycki kl.VII a.

             

            Gratulujemy zwycięzcom!
             

            Organizatorkami konkursu były panie Joanna Kopeć i Elżbieta Obirek.

          • Powodzenia na egzaminie!👍🍀👍

          • Przed Wami ważny dzień, ale pamiętajcie — egzamin to tylko jeden krok do spełnienia marzeń. Podejdźcie do niego spokojnie, z podniesioną głową i pewnością siebie. Życzymy Wam jasnego umysłu, trafnych odpowiedzi i maksimum punktów!

          • Lekcja Europejska dla uczniów klas siódmych

          • Dzisiaj (5 maja) w naszej szkole odbyło się wydarzenie pt. Lekcja Europejska dla uczniów klas siódmych. Lekcja, której celem było przybliżenie uczniom tematyki związanej z Unią Europejską oraz jej funkcjonowaniem, została przeprowadzona przez Pana Szymona Skublickiego oraz Pana Sebastiana Kornasia z Biura Informacji o Funduszach Europejskich w Rzeszowie.

            Na początku zajęć zostały przedstawione podstawowe informacje dotyczące powstania Unii Europejskiej, jej głównych instytucji oraz wartości, na których się opiera. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jakie państwa należą do wspólnoty oraz jakie korzyści wynikają z członkostwa. Na zakończenie lekcji odbył się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania, a najlepsi zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

            Również podczas Lekcji Europejskiej odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, objętym honorowym patronatem Europe Direct Rzeszów. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, jej instytucjach, historii oraz roli, jaką odgrywa w życiu codziennym obywateli. Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem przygotowania. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Europe Direct Rzeszów oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wręczeniu nagród towarzyszyły gratulacje oraz wyrazy uznania za trud włożony w przygotowania. 

            Lekcja europejska była ciekawym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej oraz lepiej zrozumieć znaczenie współpracy międzynarodowej.

          • 🤍❤️Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 650. rocznicy lokacji Lubaczowa🤍❤️

          • 29 kwietnia 2026 roku uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 650. rocznicy lokacji Lubaczowa. Uroczystość była wynikiem współpracy nauczycieli i uczniów. Zuchy – Alicja Góra i Nina Zaborniak - pod opieką pani Jolanty Patałuch przygotowały niezwykłą recytację wiersza „Trzeci Maj”. Fascynująco o historii Lubaczowa do czasów Konstytucji 3 maja opowiedziały ósmoklasistki: Klaudia, Zuzia i Kamila.

            Do drugiej połowy XVIII wieku za pomocą nowoczesnych technologii zabrali nas uczniowie klasy VII c. Byliśmy świadkami uchwalenia Ustawy Rządowej – pierwszej tak nowoczesnej konstytucji w Europie. Klasa II c, przygotowana przez panią Katarzynę Milo, pięknie i z zaangażowaniem zaśpiewała dwie pieśni patriotyczne, które dopełniły całość.

            Koordynatorkami wydarzenia były: pani Halina Zaniewicz- nauczycielka historii i pani Maria Stachów- Mozol – nauczycielka języka polskiego, które były również odpowiedzialne za przygotowanie akademii. Pan Piotr Kaczor zadbał o oprawę muzyczną.

          • Dzień Książki w kl. 4 b 📚🎭📖

          • Dzień Książki w klasie 4 b udowodnił, że książka to nie tylko papier i litery, lecz klucz do innych światów, rozmowa z bohaterem i przygoda, która zaczyna się w chwili otwarcia pierwszej strony. Podczas zajęć bohaterowie książek ożyli. Do klasy zawitali czarodzieje, podróżnicy i postacie z bajek. Uczniowie, przebrani za swoich ulubionych bohaterów, z dumą prezentowali książki, które ich inspirują, rozśmieszają lub dodają odwagi. Czwartoklasiści bawili się słowem, rozwiązując rebusy i tworząc literackie skojarzenia. Na zakończenie wzięli udział w konkursie „Mistrz pięknego czytania” oraz w krótkim przedstawieniu pt. ,,W zaczarowanym świecie książek”.  Chętni uczniowie wykonali zdjęcia pod hasłem ,,Czytam wszędzie". Nad realizacją projektu czuwała polonistka Marzena Kruk-Młynarowicz.