Aktualności

          • Dzień Dziecka w SP 1 👑👑👑

          • Z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy już od rana,
            że korona u każdego będzie mile widziana!
            Niech 1 czerwca będzie dniem zabawy i radości,
            pełnym śmiechu, niespodzianek oraz dziecięcej beztroski!
            W tym dniu wspaniałym niech w naszej szkole radość króluje,
            a kto włoży koronę-wspólnie z nami  świętuje!👑
            Zapraszamy!

          • Nasi bezkonkurencyjni! ❤️🥇❤️

          • 22 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły: Lena Tymczyszyn (8 a), Michał Leja (7 a) oraz Zofia Piątek (6 b) stanęli do wyjątkowo wymagającego powiatowego konkursu „Potyczki Leśne”. Konkurs nie należał do łatwych- pytania wymagały ogromnej wiedzy o lesie, przyrodzie i ekologii, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

            Nasi reprezentanci poradzili sobie jednak znakomicie! Pokonali aż 10 drużyn z całego powiatu i zapisali piękną kartę w historii szkoły. Co więcej - po raz pierwszy od 8 lat to właśnie nasi uczniowie sięgnęli po zwycięstwo!

            Finał dostarczył wielkich emocji. Nasza drużyna wygrała zdecydowanie wynikiem 12:5, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. To był prawdziwy pokaz wiedzy, opanowania i świetnej współpracy.

            Serdecznie gratulujemy Lenie, Michałowi i Zofii ogromnego sukcesu oraz życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!

            Do konkursu uczniów przygotowała pani Agnieszka Hałucha. 

          • „Majówka offline – książka zamiast telefonu” (konkurs fotograficzny) 📷📖 📷

          • 18 maja br. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Majówka offline – książka zamiast telefonu”. Nadesłane prace były różnorodne, pomysłowe i  pokazały, że czas spędzony offline może być inspirujący. Oceny zdjęć dokonało jury w składzie: Marzena Kruk-Młynarowicz, Beata Bundyra, Monika Kaczor, Dorota Habało.
            I miejsce zajęli: Julia Trybuszek i Maciej Grelak, II miejsce: Aleksandra Sopel i Jan Radnik, III miejsce: Zuzanna Hass i Lena Szpyt. Wyróżnienia: Marcel Cich, Aleksandra Grzesik, Milena Pawlarczyk, Weronika Szydło, Anna Ważna, Jakub Kornaga, Hanna Cepko. Gratulujemy! Konkurs zorganizowała pani Marzena Kruk-Młynarowicz.

          • Szkolny konkurs recytatorski ,,Strofy o Polsce"🤍❤️

          • 18 maja 2026 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski ,,Strofy o Polsce". Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów. Utwory nawiązywały do zdarzeń z historii Polski oraz piękna ojczystej przyrody. Umiejętności recytatorskie, w dwóch kategoriach wiekowych, oceniało jury: panie Joanna Kopeć i Monika Kaczor.

            klasy V- VI:

            I miejsce zajęła Oliwia Czarny

            II miejsce Milena Kruk

            III miejsce Zuzanna Truchan

            Wyróżnienie otrzymał Karol Tworko

            klasy VII-VIII

            I miejsce zajęła Zuzanna Młodowiec

            II miejsce Amelia Konopka

            III miejsce Michał Żmurko

            Wyróżnienie otrzymała Kamila Łuczak

            Gratulujemy nagrodzonym, cieszymy się z udziału uczniów w konkursie. Zapraszamy za rok!

            Konkurs zorganizowały panie Joanna Kopeć i Elżbieta Obirek.

          • Rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego ,,Mistrz Ortografii"📜✒️📃

          • 4 maja br. odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego. O tytuł Mistrza Ortografii ubiegało się trzydzieścioro troje uczniów.

            Zwycięzcami zostali:

            W kategorii klas V-VI:
            Mistrz Ortografii Zuzanna Hass kl. VI b, Wicemistrz: Lena Soliszewska z kl. VI a oraz Oliwia Czarny  kl. VI c

            W kategorii klas VII-VIII:
            Mistrz Ortografii Maciej Grelak kl. VIII b, Wicemistrz Gabriel Batycki kl.VII a.

             

            Gratulujemy zwycięzcom!
             

            Organizatorkami konkursu były panie Joanna Kopeć i Elżbieta Obirek.

          • Powodzenia na egzaminie!👍🍀👍

          • Przed Wami ważny dzień, ale pamiętajcie — egzamin to tylko jeden krok do spełnienia marzeń. Podejdźcie do niego spokojnie, z podniesioną głową i pewnością siebie. Życzymy Wam jasnego umysłu, trafnych odpowiedzi i maksimum punktów!

          • Lekcja Europejska dla uczniów klas siódmych

          • Dzisiaj (5 maja) w naszej szkole odbyło się wydarzenie pt. Lekcja Europejska dla uczniów klas siódmych. Lekcja, której celem było przybliżenie uczniom tematyki związanej z Unią Europejską oraz jej funkcjonowaniem, została przeprowadzona przez Pana Szymona Skublickiego oraz Pana Sebastiana Kornasia z Biura Informacji o Funduszach Europejskich w Rzeszowie.

            Na początku zajęć zostały przedstawione podstawowe informacje dotyczące powstania Unii Europejskiej, jej głównych instytucji oraz wartości, na których się opiera. Uczniowie dowiedzieli się m.in., jakie państwa należą do wspólnoty oraz jakie korzyści wynikają z członkostwa. Na zakończenie lekcji odbył się quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. Uczniowie z dużym zaangażowaniem odpowiadali na pytania, a najlepsi zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

            Również podczas Lekcji Europejskiej odbyło się wręczenie nagród w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, objętym honorowym patronatem Europe Direct Rzeszów. Konkurs miał na celu poszerzenie wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, jej instytucjach, historii oraz roli, jaką odgrywa w życiu codziennym obywateli. Uczestnicy wykazali się bardzo wysokim poziomem przygotowania. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Europe Direct Rzeszów oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wręczeniu nagród towarzyszyły gratulacje oraz wyrazy uznania za trud włożony w przygotowania. 

            Lekcja europejska była ciekawym i wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej oraz lepiej zrozumieć znaczenie współpracy międzynarodowej.