Aktualności
Dzień Świętego Patryka - projekt ,,Irlandia w szkole".
W ramach projektu „Irlandia w szkole” dnia 17 marca 2023 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Irlandii. Zakres pytań w konkursie był związany z geografią i kulturą Irlandii oraz z podstawowym słownictwem dotyczącym legend i tradycji irlandzkich. Laureatkami konkursu zostały: Paulina Mudło, Julia Hadel oraz Martyna Wróblewska.
GRAMY W RĘCZNĄ w Lubaczowie
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała ścisłą współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP).
W ramach tej współpracy, od października 2022r., były organizowane zajęcia dla dzieci z klas I-III z podstaw gry w piłkę ręczną. Szczególnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klasy II a, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych przez instruktora Wiktora Wisa.
,,Po co komu plotka?" - warsztaty dla uczniów kl. III b
10 marca 2023 r. klasa III b wraz z wychowawczynią uczestniczyła w zajęciach ,,Po co komu plotka?", które zostały zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie.
6
Konkurs Pięknego Czytania
„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat.”7 marca w klasie I a odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Chętni uczniowie zaprezentowali fragment z książki Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony”. Głównym celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Oceny umiejętności czytelniczych dokonywała komisja w składzie: pani Rozalia Kopa i pani Joanna Kopeć. Kryteria oceny czytania obejmowały: technikę czytania, środki artystycznego wyrazu, ogólny wyraz artystyczny oraz celowość użycia środków pozasłownych. W wyniku wyrównanej rywalizacji I miejsce zdobyła Hanna Broś, II - Wiktoria Pałys, III – Oliwia Kociołek. Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Kamuda i Konrad Kornaga. Ponadto w konkursie udz
II Dzień Teatru – 1 marca 2023 r.
Z okazji Dnia Teatru uczniowie kl. I-III oraz IV-VI obejrzeli przedstawienie pt. ,,Śnieżka” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej ,,Echo”. Młodych aktorów przygotowała pani Marzena Kruk-Młynarowicz, o dekorację zadbała pani Monika Kaczor.
Uczniowie (5 a i 5 b), którzy wystąpili to: Śnieżka (Kamila Hec), macocha (Julia Mamczura), król (Filip Krupa), lustro (Martyna Dec), książę (Maciej Grelak), narratorzy (Julia Czajkowska, Weronika Szydło), krasnoludki (Klaudia Jarapud, Milena Pawlarczyk, Zofia Wojciechowska, Oliwia Kruk, Milena Mazurek), myśliwy (Filip Jaremkiewicz).
Spotkanie z podróżnikiem
28 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem - panem Maciejem Krasem z Jasła. Podróżnik przybliżył nam odległy kraj - Indie. Opowiadał o klimacie, środowisku, zwyczajach ludzi, religii. Zaprezentował ciekawe zdjęcia przedstawiające m.in. świętą dla Hindusów rzekę Ganges, Mauzoleum Tadż Mahal oraz zwyczaje ludności. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przedmioty, które prezentował podróżnik. Tradycyjna garderoba damska w Indiach czyli sari była hitem spotkania. Uczniowie chętnie słuchali opowieści pana Macieja, wzbogacając w ten sposób zasób swojej wiedzy. Zorganizowaniem tego spotkania w klasach IV - VIII zajęła się pani Teresa Grycko, zaś w klasach I - III pani Bożena Strojna -Gorlach.
Mirabelka-kiełkująca historia (warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie)
Klasa 6 b wzięła udział w warsztatach ,,Przyłóż ucho do mirabelki" zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie. Dzieci poznały historię kilku pokoleń warszawskiej ulicy Nalewki, historię mirabelkowego drzewa, będącego świadkiem toczącej się historii Polski, od lat przedwojennych, wojnę, getto, okupację i stalinizm- do lat powojennych.
21 lutego-Dzień Języka Ojczystego!
W ramach obchodów VII Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu literackiego ,,Język polski jest ą-ę!”.
I miejsce zajęła Weronika Szydło (5 b),
II miejsce – Filip Salik (4 a) i Zuzanna Młodowiec (5 c),
III miejsce - Julia Czajkowska (5 a).Prace uczniów oceniała komisja w składzie: Marzena Kruk-Młynarowicz, Joanna Kopeć, Beata Bundyra i Monika Kaczor.
Pasowanie na czytelnika
W dniach 8-10.02.203 r. w SP nr 1 w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim wypożyczyli swoją pierwszą książkę zostali zapoznani z życzeniami książek oraz sposobem postępowania z woluminem po jego wypożyczeniu. Podczas zajęć dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai i inscenizację bajki. Następnie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą szanować i kochać książki. Wówczas zostali pasowani na czytelnika. Na zakończenie otrzymali komputerowe karty czytelnika i samodzielnie wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę.
Szkolenie z pierwszej pomocy
Harcerz zawsze służy pomocą, stara się być potrzebny. X DH Wilki uczy się udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
2
Zabawa karnawałowa 2023
2 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie karnawałowej.
12
III Świąteczna Gala Talentów
26 stycznia br. w Miejskim Domu Kultury odbyła się III Świąteczna Gala Talentów.
W kategorii recytacja nasi uczniowie odnieśli sukcesy.
I miejsce zajął Bartosz Bosak (kl. 8 c), II miejsce - Michał Pawlarczyk (kl. 8 a), III miejsce- Maja Saramaga (kl. 7 b). Uczniów przygotowały panie Marzena Kruk-Młynarowicz i Elżbieta Obirek.
W kategorii piosenka: III miejsce zajęła Izabela Otulak, w kat. prace plastyczne: III miejsce - Lena Szpyt (opiekun pani Maria Fircowicz-Kopa).
Pozostali uczniowie przygotowani przez nauczycieli naszej szkoły (p. Bożenę Strojną –Gorlach i Karolinę Kopę-Jonak) otrzymali wyróżnienia - zespół muzyczny z kl. 1 b: Aleksandra Sopel, Hanna Cepko, Antonina Samojednik, zespół muzyczny z kl. 1 c: Lilianna Probola, Malwina Pik, Julia Pachołek, recytatorka z kl. 3 b-Zofia Piątek.
,,Bezpieczne ferie" - spotkanie z funkcjonariuszami policji
Uczniowie SP nr 1 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z udziałem funkcjonariuszy policji KPP Lubaczów, st. asp. Moniką Tymczyszyn-Pachołek, asp. szt. Waldemarem Pazowskim i asp. szt. Tomaszem Żukiem. Głównym tematem spotkania było bezpieczne zachowanie się podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze policji przekazali informacje na temat potencjalnych zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć uczniowie podczas różnych aktywności w czasie ferii zimowych. Wskazywali, jak uniknąć zagrożeń oraz jak postępować w sytuacjach potencjalnego zagrożenia.
Lekcja języka polskiego w kl. VIII c
Uczniowie kl. 8 c podsumowali pracę z lekturą ,,Quo vadis".
Zaprezentowali kilka najważniejszych scen z powieści.
Młodzież wykazała się kreatywnością, zadbała o odpowiednie stroje, rekwizyty i scenariusz.
W przedstawieniu wzięli udział: Bartosz Bosak, Aleksandra Janowska, Paulina Wójtowicz, Maria Dwulat, Bartosz Kopeć, Martyna Tymcio, Wiktoria Skiba, Izabela Brzeziak, Jakub Żurawel, Jakub Pytel, Paweł Furgała, Oliwia Konosow.
Projekt z języka niemieckiego ,,Es weihnachtet!".
W ramach projektu z języka niemieckiego pod nazwą „Es weihnachtet!” uczennice i uczniowie z klas VIII b i VIII c pracowali w grupach tworząc kartkę świąteczną, pisząc życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne oraz redagując list o swojej klasie w języku niemieckim. Kartki z życzeniami oraz listy zostały przesłane do instytucji krajów niemieckiego obszaru językowego. Na adres naszej szkoły zostały przesłane życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne dla uczniów szkoły od Księcia Liechtensteinu oraz Prezydenta Austrii.
Życzenia świąteczne
,,To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,
w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha [...]
To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku”.Zdrowych, radosnych i błogosławionych
świąt Bożego Narodzenia!
Spotkania opłatkowe i wigilie klasowe
,,Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie".C.K.Norwid
W naszej szkole pielęgnujemy tradycje bożonarodzeniowe. Każdego roku wspólnie z wychowawcami i rodzicami organizujemy spotkania opłatkowe lub wigilie klasowe. Poczas tych spotkań pamiętamy o życzeniach świątecznych, dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy, dekorujemy pierniczki... Jest to wyjątkowy czas...
Spotkanie z kolędą i pastorałką. Jasełka bożonarodzeniowe- 21.12.2022 r.
Dzisiejszy dzień wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój.
W naszej szkole odbyło się XX Spotkanie z kolędą i pastorałką. Piękną dekorację na tę okoliczność przygotowały panie Barbara Urban (organizatorka uroczystości) i Jolanta Patałuch. Poczas spotkania zachwycaliśmy się umiejętnościami wokalnymi i muzycznymi naszych uczniów z kl. I-III. To były wspaniałe chwile... magiczny czas :)
Następnie mogliśmy podziwiać umiejętności aktorskie uczniów kl. IV a. Dzieci (przygotowane przez ks. Pawła Zubrzyckiego) zaprezentowały współczesną wersję jasełek bożonarodzeniowych.
Ważnym elementem spotkania było przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju. Na zakończenie dyrektor szkoły pan Piotr Salik złożył wszystkim życzenia świąteczne.
Konkurs dla klasa VIII „Nie taki język straszny"
Dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs biblioteczny pod hasłem: „Nie taki język straszny", w którym udział wzięły kl. VIII. Spośród trzech klas najlepszą poprawnością językową wykazały się uczennice kl. VIII b w składzie: P. Mudło, K. Furgała, M. Wróblewska, zdobywając 41 punktów i zajmując tym samym I miejsce.
II miejsce zajęła kl. VIII c w składzie: M. Tymcio, A. Janowska, B. Kopeć.
Natomiast III miejsce przypadło w udziale kl. VIII a w składzie: O. Kubiszyn, K. Wis.
Konkurs przygotowały panie Joanna Kopeć i Rozalia Kopa.
- brak danych
CZAS LEKCJI i PRZERW:
Niedziela 22.12.20241. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 - 10:25
4. 10:40 - 11:25
5. 11:35 - 12:20
6. 12:30 - 13:15
7. 13:25 - 14:10
8. 14:15 - 15:00Galeria zdjęć
brak danych